Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2017

3. 10. 2017

V roce 2017 tréninky útoků začaly již v dubnu a navázaly na náročnou zimní přípravu. Tým posílila Ester, která se vrátila z Ameriky a obsazení úkolů se tak muselo od loňského roku výrazně změnit. Obvodové kolo proběhlo v Choryni a holky se umístily na 1. místě a postoupily tak do okresního kola. První pohárovou soutěží, kde se holky objevily, byla soutěž v Jasenici a umístily se na 3. místě s časem 18:78. Na konci května se družstvo žen zúčastnilo pohárové soutěže ve Velkých Karlovicích (zařazené do Valašské hasičské ligy), kde holky obsadily 1.místo a ve stejný den také soutěže v Radíkově (zařazené v soutěži Velká cena Přerava), kde obsadily 4. místo s časem 18:45. Okresní kolo se uskutečnilo 17. června již tradičně v Horním Lidči a i přes nepřízeň počasí se podařilo obhájit první místo a zajistit tak postup do kola krajského. Na začátku července vyrazily bojovat na Extraligu kde s časem 17:60 vybojovaly 3. místo. Letos se hasičky rozhodly vyzkoušet také netradiční pohárovou soutěž v Partutovicích, originálně nazvanou Partutovické zetko, kde se běží v obtížné dráze sestrojené do tvaru Z. Ačkoli to pro holky byla premiéra, umístily se na krásném 2.místě a večer pokračovaly v soutěžení na nočních závodech v Němeticích kde po dvou kolech získaly 1.místo.

Dne 5. srpna jsme vyrazily na krajské kolo do Uherského Hradiště a dorazily jsme s dost velkou časovou rezervou. Po zmapování stadionu jsme čekaly na zahájení. Než se vše zorganizovalo, bylo sluníčko už hodně vysoko. Během celého dne jsme se snažily zúročit nasbírané zkušenosti z mnoha tréninků. Nakonec jsme vybojovaly  ve štafetách 4x100m i v běhu na 100 m s překážkami první místa a čekal nás ještě požární útok. Ve volných chvílích jsme fandili klukům z Oznice. Před startem jsme byly hodně nervózní. Předvedený útok se nám velice líbil a nečekaly jsme, že se nám může podařit jej ještě vylepšit. Čas, který se nám povedl byl krásný a druhý pokus jsme si chtěly užít. V prvním kole požárních útoků byl tento čas vítězný a když rozhodčí vystřelil, rozběhly jsme se ke svým ukolům. Časomíra se rozsvítila s časem 23:71, což byl neoficiálně nižší čas než čas národního rekordu. Radost týmu i fanoušků byla obrovská. Tento čas vítězným zůstal a my jsme tak již počtvrté v řadě postoupily do republikového kola na Mistrovství České Republiky v požárním sportu.

Asi nejnáročnější víkend začal pohárovou soutěží v Mikulůvce. Běželo se dvoukolově a ani jeden z útoků nebyl podle představ. Hned v prvním pokusu se Terka zranila a zhmoždila si prsty. I přes zranění vypomohla holkám z Mikulůvky a při dalším útoku se zranění ještě zhoršilo. Náročná soutěž nakonec přinesla 1. místo a přejíždělo se do Nětčic (Přerovská liga). Terku zastoupila proudařka ze Zahnašovic a nakonec se tým umístil na 5. místě. Následující den proběhla soutěž na Dolní Bečvě, kde se útok vůbec nepovedl a holky se umístily na posledním místě. Další víkend byl také náročný, protože bylo naplánováno hodně soutěží, ale chyběla košařka. Naštěští pomohly holky z jiných týmu a vše se krásně zvládlo. Prvním závodem byla soutěž ve Velké Lhotě, kde vypomohla Verča Květoňová a holky si odvezly 1. místo. Odpoledne pokračovalo ve sportovním duchu v Rožnově pod Radhoštěm - Tylovicích. Na koši pomohla Barča z Tylovic a holky se umístily na 2.místě. Následující den byly závody v Lešné, kde koš odběhla Vanda z Hutiska (Tylovic) a tým SDH Komárovice si odvezl 1.místo a cenné body do ligy. Holkám patří velký dík a pochvala, protože není snadné si koš půjčovat, když má každý tým jinou taktiku a je nutné se sehrát, což často vyžaduje několik měsíců trénování.

V pátek 25. srpna jsme brzy ráno vyrazili do Prahy. Cesta proběhla rychle a bez komplikací a my jsme se tak mohly včas prezentovat. Po prezentaci jsme šly fandit profesionálním hasičům a jednotlivcům, kteří bojovali v soutěži výstupu na věž. Ve stanoveném čase jsme trénovaly útoky s jednotnou mašinou a dopilovali taktiku z loňského roku. Po trenincích následoval trošku zvláštní slavnostní nástup, kde jsme se dozvěděli, jak je dobře, když sportovci ovládají svá těla. :) Po nástupu jsme odjeli přes téměř celou Prahu na koleje, kde jsme se dopoledne ubytovali, aby jsme se vyspali na náročný den, která nás čekal. Před odjezdem do Prahy nám všem přišla sms zpráva s časem odjezdu a sebou jsme si měli vzít formu, svačinu, dobrou náladu a nezapomenout na občanky. Velkým překvapením tedy bylo, když nám večer na parkovišti rozdal náš úžasný trenér formy na pečení. :) Forma jako forma. :)

V sobotu jsme vyrazili na stadion, kde od časného rána probíhaly štafety a běh na sto metrů. Nejprve probíhal běh na 100 m s překážkami, kde jsme vybojovaly 3. místo. Vtipná byla hláška Páti, která reagovala na slova Peti Chovancové (která měla jeden z nejlepších časů celé soutěže), že byly stovky vyčerpávající větou: ,, a to jsi neběžela 23 vteřin.'' Odpoledne se běžely štafety. Štafety se běžely ve dvou pokusech. První štafeta se běžela ve složení Kačka Plesníková, Terka Plesníková, Evča Foukalová a Páťa Plesníková. Druhou  štafetu běžela Esterka Pavlíková, Peťa CHovancová, Natálka Honců a Domča Klvaňová. Druhá štafeta vybojovala 2. místo a celý tým měl obrovskou radost.

Nedělní ráno začalo snídaní v kolejní menze a poté jsme odjížděli bojovat na stadion. Snažili jsme se držet veselou náladu a ukázat, co umíme. Do Prahy nás v něděli přijel podpořit také starosta komárovických hasičů Ing. Dalibor Plesník ml., Tom Plesník, Honza Hovězák a Richard Müller. Před prvním útokem jsme byli všichni velmi nervozní. Věděli jsme, že nám hodně fanoušků věří a drží nám palce. Trenér nám jako vždy řekl, aby jsme si útok užily jako by jsme byly na tréninku, a tak jsme políbily tradičně vejce štěstí a postavily se na startovní čáru. Po výstřelu jsme se rozběhly k základně a vše krásně vyšlo. Taktika, kterou jsme pro letošní rok zvolily se vyplatila, a časomíra se zastavila na čase 23:92, což bylo pod hranicí národního rekordu !!! Naše radost byla velká i proto, že jsem již podruhé zaběhly útok lepší, než byl národní rekord. Kromě trenéra se za námi přiběhla radovat i Peťa, Natálka a Domča. Nářadí, které jsme k útoku použily jsme odnesly ke kontrole. Po kontrole nám řekli, že nářadí je v pořádku a jsme novými držitelkami rekordu (Až cestou domů jsme se dozvěděly, že rekord uznán nebyl). Druhý útok se nám nepovedl a bohužel náš čas porazily hasičky z Chválenic a Dolních Měcholup. V královské disciplníně jsme získaly 3. místo. Po sečtení všech bodů jsme se umístily na neuvěřitelném 2. místě a staly se tak Vícemistryněmi České Republiky v požárním sportu a získaly stříbrnou medaili.

Domů jsme dorazily okolo 8. hodiny večer a přivítaní bylo úžasné! Tradičně jsme projeli celou vesnicí a při příjezdu k hasičáku nás přivítali fanoušci jásotem a na vratech byl nápis: Vítáme vícemistryně České Republiky 2017 v požárním sportu. Bývalá strojnice Zdeňka Plesníková upekla dort, kde byl napsán čas našeho útoku 23:92, další fanynka donesla výborný skořicový šnek a všichni nám gratulovali. Když jsme odváželi holky, cestou jsme ještě slavily, ale při cestě zpět jsme usnuly jak dřeva.

Poslední soutěží v rámci valašské hasičské ligy byly závody v Kunovicích, kde probíhalo také celkové vyhodnocení sezóny. Tým Komárovic si odvezl 1.místo.

17. 9. 2017 se nám podařilo znovu pokořit národní rekord s časem 23:20, a to na soutěži O zlatý pohár hejtmana zlínského kraje kde jsme obhájily 1. místo a mohly si tak odvézt putovní pohár hejtmana. 

Děkujeme všem kteří nás podporovali finančně, hmotně či fanděním na závodech nebo prostřednictvím internetových přímých přenosů.

Moc si toho vážíme.